"Prometey" sagrauj "Aris" un iekļūst Eirokausa ceturtdaļfinālā

ТАІ

“Prometey” –  “Aris” (Grieķija) – 95:67 (28:17, 23:15, 21:18, 23:17).
6. marts Eirokauss. 1/8 fināls. Rīga (Latvija). "Arēnā Rīga".

“Prometey”: Agada (16 + 4 piespēles), Klavels (16), Odiase (7), Kenedijs (6), Tkačenko (16) – starta piecinieks; Balvins (12 + 9 atlēkušās + 4 piespēles), Ļipovijs (0), Sanons (5), Mārčs (15 + 7 piespēles), Lukašovs (2), Bobrovs (0).

“Aris”: Toliopuls (13 + 5 piespēles), Harels (20 + 9 atlēkušās + 4 piespēles), Blumbergs (5), Bankstons (6), Bohoridiss (5) – starta piecinieks; Slaftsakis (0), Starks (4), Sanogo (6), Katsivelis (3), De Sousa (5), Kalogiross (0).

 "Prometey" iesāka Eirokausa izslēgšanas spēles ar maču pret Grieķijas "Aris". Šodienas iespējamā neveiksme (pretinieks bija tādos pašos apstākļos) nozīmēja dalības beigas turnīrā, bet uzvara - deva ceļazīmi uz ceturtdaļfināla posmu.

Pagājušajā sezonā ceturtdaļfinālā "titānu" pretinieks bija cits Grieķijas klubs "Promitheas". Šodienas "Aris" pēc sava statusa Grieķijas basketbolā un spēles līmeņa var salīdzināt ar pēdējo gadu "Promitheas", bet pirms gada mūsu komanda regulārajā sezonā bija krietni pārliecinošāka. Neskatoties uz šo faktu, pēc liela skaita ekspertu domām, mūsu komanda tika uzskatīta par konfrontācijas favorītu.

"Ttitāni" maču iesāka vareni - 10:2 mača pirmo 3 minūšu laikā, un šajā īsajā periodā Kalebs Agada savā kontā ierakstīja uzreiz 8 punktus. "Aris" ātri sniedza atbildi un pirmās piecas minūtes pabeidza tikai ar "-2".

Tomēr Ronena Ginzburga komanda iniciatīvu nezaudēja. Vēl viens 7:0 izgājiens lika pamatus viņu uzvarai sākuma ceturtdaļā, beigas tai ar iespaidīgu trīspunktu metienu pielika Džans Klavels - 28:17.

Spēles pirmajā pusē mūsu komanda lieliski darbojās tālmetienu ofensīva: pēc Ronalda Mārča metiena mājinieku pārsvars sasniedza 16 punktus - 34:18. Aizsardzībā Ioannis Kastritis komandai bija neticami grūti tikt galā ar "sarkanbaltsarkano" ātrumu.  Vēl pirms lielā pārtraukuma Ukrainas kluba pārsvars bija pāri divdesmit punktiem.

Garajā pārtraukumā savās zibintervijās Ondrejs Balvins un Ronens Ginsburgs uzsvēra, ka komandai nevajadzētu zaudēt tempu spēles otrajā pusē. Basketbolā šādas vēlmes bieži nekļūst par realitāti, taču šodien "Prometey" pilnībā visu laukumā turēja savā kontrolē.

Mūsu komanda katrā ceturtdaļā bija spēcīgāka par pretinieku un uzvarēja ar kopējo rezultātu 95:67. Tagad turnīra ceturtdaļfinālā pēc nedēļas būs jāspēlē izbraukumā pret Francijas "Bourg". Tāpat kā šodien, Eirokausā cīņu turpinās tikai šīs spēles uzvarētājs.

DETALIZĒTA STATISTIKA