"Prometey" arī otrajā pusfināla spēlē uzvar "VEF Rīga" un iekļūst LEBL finālā

6687

"VEF Rīga" (Latvija) - "Prometey" - 66:87 (19:15, 16:17, 7:25, 24:30).
14. aprīlis Latvijas-Igaunijas basketbola līga Pafbet. 1/2 fināls. 2. mačs. Rīga (Latvija).
"Olimpiskais centrs Rimi". 1038 skatītāji.

"VEF Rīga" (Latvija): Bumeisters (0), Paips (19 + 4 piespēles), Vitingtons (24 + 7 atl.b.), Blūms (7), Barea (8 + 11 atl.) - starta piecinieks; Gulbis, kapteinis (8), Pinnis (0), Putāns (0).

"Prometey": Mārčs (13 + 3 pārtvertas bumbas), Tkačenko (15), Lukašovs (0), Kenedijs (12), Odiase (13 + 7 atlēkušās bumbas) - starta piecinieks; Klavels (13), Sanons (9 + 4 piespēles), Sidorovs, kapteinis (8), Balvins (0), Bobrovs (4).

Latvijas-Igaunijas līgas Pafbet izslēgšanas spēļu pusfināla atbildes spēle starp "Prometey" un "VEF Rīga" tika aizvadīta tajā pašā arēnā, "Rimi Olimpiskajā centrā", bet šoreiz mājinieks bija Latvijas galvaspilsētas klubs.  Atšķirībā no “Prometey”, Rīgas klubam nebija tiesību kļūdīties. Tā vietā Ronena Ginzburga komanda veiksmes gadījumā varētu tikt pie pirmās ceļazīmes uz izšķirošo posmu.

Mača debijā sāncenši pārmaiņus ieņēma līdera statusu šajā mačā, bet "VEF Rīga" lielāko spēles laika daļu atradās vadībā, metienu procentos apsteidzot "titānus". Jāņa Gailīša komandas uzvara pirmajā ceturtdaļā - 19:15 - izskatījās absolūti pelnīta.

Otrais desmit minūšu posms mūsu sāncensei sākotnēji bija vēl veiksmīgāks: 16. minūtē izdevās izveidot nelielu 9 punktu starpību - 33:24. "Prometey" neļāva attīstīt šo pārsvaru un pirms lielā pārtraukuma samazināja savu atpalicību līdz vienam iemetam - 32:35.

Spēles otrajā pusē, pateicoties 15:3 izrāvienam trešās ceturtdaļas pirmajās sešās minūtēs, "Prometey" beidzot nostiprināja savu pārsvaru. Mūsējie sāka pārspēt pretiniekus metienu izpildījumā.  Ceturtdaļu visos aspektos uzvarēja "titāni", un šis 10 minūšu posms kļuva par izšķirošo mačā.

Pēdējā ceturtdaļā "Prometey" pārliecinoši noveda spēli līdz uzvarai. Tagad jāgaida divas dienas, lai nhoskaidrotu pretinieku finālā. Ja "Kalev/Cramo" kļūs par regulārā čempionāta uzvarētāju, mūsējie Tallinā aizstāvēs čempiontitulu. Gadījumā, ja Latvijas klubs "Ventspils" iekļūs finālā, "Prometey" uzņems pretinieku savā arēnā.